TOKIO--(BUSINESS WIRE)--VII 12, 2019--

Muzeum moderního umění MORI Building DIGITAL ART MUSEUM: teamLab Borderless, které společně vlastní společnost Mori Building Co., Ltd, přední developer městské krajiny, a skupina předních světových umělců zaměřených na digitální umění teamLab, oznámilo, že oslavilo 21. června rok výročí od svého otevření.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20190712005125/cs/

Muzeum bylo vybudováno na základě koncepce zážitkové expozice bez hranic, která s návštěvníky fyzicky komunikuje, umožňuje jim jedinečným způsobem vzájemně působit i na ostatní návštěvníky a zanechává v nich pocit respektu a hluboký emocionální zážitek. Za první rok přilákalo muzeum kolem 2,3 milionu návštěvníků z více než 160 zemí, podobně jako další přední japonská muzea, například Národní muzeum v Tokiu a Muzeum současného umění 21. století ve městě Kanazawa *1. Kromě toho zhruba polovina z 2,3 milionu návštěvníků přijela ze zámoří *2. Podle průzkumu, který muzeum provedlo prostřednictvím dotazníků u návštěvníků, téměř 50% těchto zámořských návštěvníků přijelo do Japonska zejména proto, aby mohli navštívit toto muzeum *3.

Muzeum navíc, jako přední destinace v japonském Tokiu, přispělo i k oživení nedaleké oblasti nábřeží. Od otevření muzea zaznamenala nejbližší železniční zastávka u muzea Aomi Station na trati Yurikamome Line o polovinu víc cestujících a počet návštěvníků nedalekého nákupního centra VenusFort stoupl oproti loňskému roku o 20%.

*1

Sogo Unicom Co., Ltd. Měsíčník o volném čase (Monthly Leisure Industry material) (zářijové vydání) „pořadí celkového počtu návštěvníků ve volnočasových zařízeních“, 3. září 2018

*2

Na základě údajů o nákupu vstupenek na oficiálních internetových stránkách muzea.

 

(Realizace průzkumu: 16. února 2019 - 7. června 2019)

*3

Průzkum u návštěvníků muzea (realizace průzkumu: 25. října 2018 - 2. listopadu 2018)

Kolem poloviny z 2,3 milionu návštěvníků přijelo ze zámoří

Počet návštěvníků za první rok činil zhruba 2,3 miliony, z čehož polovina přijela ze zámoří, z více než 160 zemí, tj. 80% všech světových zemí. Nejvíce návštěvníků přijelo ze Spojených států amerických, následovala Austrálie a Čína, z čehož vyplývá, že muzeum láká zájemce i z daleka a nejen z okolních zemí. Průzkum provedený muzeem rovněž odhalil, že téměř polovina všech návštěvníků ze zahraničí přijela do Japonska zejména proto, aby navštívili toto muzeum.

Číslo 2,3 milionu návštěvníků odpovídá dalším předním muzeím v Japonsku, jako například Národnímu muzeu v Tokiu a Muzeu současného umění 21. století ve městě Kanazawa. Po otevření muzea byly vstupenky v předprodeji vyprodány na následující tři měsíce a před zahájením otevírací doby se před pokladnami o svátcích a o víkendech stále ještě tvoří fronty více než 100 návštěvníků.

Přispívá k oživení tokijského nábřeží pomocí umění a kultury

Od otevření muzea výrazně stoupl počet návštěvníků nábřežní oblasti Tokia, včetně části Odaiba. Nejbližší železniční stanice od muzea Aomi Station na trati Yurikamome Line, zaznamenala nárůst počtu cetsujících o 50% a počet návštěvníků nedalekého nákupního centra VenusFort stoupl o 20%. Muzeum rovněž rozšířilo služby pro zákazníky, aby pomohlo simulovat prodej na celém nábřeží.

[Press Kit]

https://goo.gl/MpzVss

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com:https://www.businesswire.com/news/home/20190712005125/cs/

CONTACT: Kontakty

Mori Building Co., Ltd.

Kazuna Takahashi

Email :borderless@mori.co.jp

KEYWORD: JAPAN ASIA PACIFIC

INDUSTRY KEYWORD: OTHER TRAVEL DESTINATIONS TRAVEL VACATION ARTS/MUSEUMS ENTERTAINMENT

SOURCE: MORI Building DIGITAL ART MUSEUM: teamLab Borderless

Copyright Business Wire 2019.

PUB: 07/12/2019 05:08 AM/DISC: 07/12/2019 05:08 AM

http://www.businesswire.com/news/home/20190712005125/cs

Copyright Business Wire 2019.

Recommended for you